Finále druhého ročníku Big Carp Letny

Přátelé, Kamarádi, my Vám ty medaile přivezeme.

Těmito slovy zřejmě začínali všichni účastníci finále druhého ročníku Big Carp Letny ve čtvrtek večer po losování a s trochou nadsázky lze říct že medaile se některým teamům mohli vydávat už v  pátek před začátkem závodu.

Byli by to asi medaile za statečnost, s jakou se na závod připravovali :-).

Finále se zůčastnilo pouze sedm teamů z plánovaných deseti, což zřejmě způsobil špatně zvolený termín, nicméně na dramatičnosti závodu to neubralo. Po celou dobu závodu panovala dobrá a bratrská atmosféra doplňovaná jemným popichování ohledně

geografického určení teamů ( Praha - Brno ), což vzájemnou bratrskost jen podtrhovalo.

Bohuž některým teamům se nedařilo tak jak by si představovali a přes velké množství ulovených ryb se nemohli prokousat k těm bodovaným,  každopádně nakonec zabodoval každý. V době závodu se ulovilo 638 kg ryb s váhovým průměrem 8,63 kg.

Nejtěžší rybou závodu byl kapr o váze 14,15 kg uloven teamem R+R. První rybou závodu byl kapr o velikosti 12,95 Kg kterou ulovil team Formánek.

Teď už ale k výsledkům závodu.

První místo k mému velkému osobnímu překvapení obsadil team Naftalíni ( Brno ) a patří jim gratulace, neboť chlapci bojovali na dvou frontách ( v klubovně ) a to byla opravdu zabíračka :-) . Nachytali 180,605 Kg. Na druhém místě se umístíl team Tomanica s váhou ryb 152,79 Kg a mám pocit, že tu druhou frontu ( v klubovně ) asi vyhráli :-). Třetí místo pak patří velmi simpatickému teamu R+R kteří podali velmi soustředěný výkon, který kalí snad jen smrt ptáka sedícího naproti Robertovi a neštastně zasaženého v nočních hodinách. Team R+R obsadil třetí místo s váhou ryb 126,72 Kg.

4.  Místo - Betafich 94,58 Kg

5.  Místo - Formánek 66,47 Kg

6.  Místo - Janoušek 8,92 Kg

7. Místo - Vachtl  8,75 Kg

Chtěl bych poděkovat sponzorům za jejich štědré dary a všem závodníkům za vzorné chování narušené snad jen tím že Ondra předstíral tři dny ztrátu karty k autu, aby si ( brňáci) nemuseli přeparkovat :-))))))))))))))))))).

Především bych chtěl poděkovat Slávovi Recmanovi a skupině asistentek kteří jako obvikle podali nadlidský výkon!!!

Těšíme se na další ročník, který bude plný změn ve znamení návratu ke starému a jednoduššímu Big Carpu.

Petr Šrámek a  Sláva Recman